Saç Ekimi Teknikleri - FUE ve FUT

FUE YÖNTEMİ
FUE SAÇ EKİMİ tekniği cerrahi bistüriler kullanılmaksızın başın arka kısmındaki saç foliküler ünitelerinin özel bir iğne ile çıkarılması esasına dayanır. İç çapı 0.55 mm olan bu özel iğneler ile saç folikülü, dokuya hiç bir zarar vermeden çıkarılmaktadır. Her bir foliküler ünite 1-3 saç kökünü içerir. Bu işlemden önce folikül çıkarılacak bölgedeki saçlar 2-3 mm kalacak şekilde tıraşlanır. Hem verici hem de saç ekimi yapılacak alıcı alana lokal anestezi uygulandıktan sonra alınmış olan foliküller tek tek saçsız ya da saç kaybı olan alana nakledilir.

Tekniğin avantajları;
* Her seansta 2500-3250 saç folikülü alınabilir.
* Saç kaybı olan alan genişliğine göre birkaç seans uygulanabilir ve seanslar arasında FUT tekniğinde olduğu gibi beklemek gerekmez. İki günde 4500 saç grefti ile ya da üç günde 7000’e yakın saç grefti alınması ile saç kaybı fazla olan hastalarda kısa bir sürede geniş saçsız alanları kapatmak mümkün olabiliyor.
* Ayrıca verici alanda uyuşukluk ve iz olmaz. Ense bölgesinden saçlı deri şeridi çıkarılmadığından iyileşme çok daha hızlı olmaktadır.
* Birkaç gün içinde foliküllerin alındığı alandaki minik delikler iz bırakmayacak şekilde kapanır.
* Baş bölgesinde yeterince folikül bulunmadığı durumlarda vücudun değişik yerlerinden (göğüs, sırt, karın, bacak bölgesinden vs.) foliküler üniteler alınıp saç kaybı olan alana transfer edilebilir.
* Kişinin kafa derisindeki saç kılı sayısı, operasyon için hastanın aday olup olmadığını belirlemez.

 

FUT YÖNTEMİ
FUT SAÇ EKİMİ tekniğinde ense bölgesinde iki kulak arasından sağlıklı ve dökülmeme özelliği olan saç köklerini içeren doku parçası cerrahi bir yöntemle alınır. Doku parçasının içindeki saç kökleri mikrogreftlere yani tekli, ikili saç köklerine ayrılır ve alınmış olan bu foliküller saçsız ya da saç kaybı olan alana nakledilir.

Fut Tekniğin avantajları;
* Her seansta 2000 saç folikülü alınabilir.
* İşlem ortalama 5 saat sürmektedir.
* Saçınızı toplu halde almak bize vakit kazandırır. Saç folikülleri dışarıda tekli, ikili saç köklerine ayrılırken sizin dinlenme süresiniz daha uzundur.
* Daha fazla saç folikülü gerektiğinde diğer yöntemle beraber kombine edilebilir.
* Saç folikülleri büyütülmüş gözlüklerle dışarıda foliküller ünite zarar vermeden ayrılabilir ve saç sıklaştırmada oldukça uygun bir yöntemdir.
* Saçların kısa kesilmesi gerekmez, normal saç uzunluğunda ekim yapılabilir.
* Operasyon daha kısa sürdüğü ve özel iğneler kullanılmadığı için işlem fiyat açısından daha ekonomiktir.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis