02/11/2018
162

SHAMPUANLAR VE SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Özellikle diğer saç dökülme terapilerine eklendiğinde saçların büyümesine yardımcı olduğuna dair kanıtlar gösteren çeşitli şampuanlar vardır. % 2 Ketokonazol, bilinmeyen sebeplerden dolayı etkili olan antifungal bir şampuandır. Genel bir cilt mantarının (bebeklerin bile kafa derisi üzerinde sahip olduğu) düzeylerini azaltmak için haftada 2-3 kez kullanılır ve sadece reçete ile kullanılabilir. OTC versiyonu,% 1 formülasyonudur (Nizoral olarak bilinir) ve günlük olarak kullanılabilir. Ayrıca çinko şampuanlarını (ör. Baş ve Omuzlar), selenyum şampuanını (ör. Selsun Mavisi) veya kömür katranı şampuanını (örn., T-Gel) kullanabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

 

Kimse, bu şampuanların saç uzamasına yardımcı olacak hareket mekanizmasının ne olduğundan emin değildir, ancak bu şampuanları kullanmanın anahtarı:

• Durulamadan önce çalkalayın ve kafa derisinde 5 dakika bekletin.
• Optimal etkinlik için diğer terapilerle (minoksidil veya LLLT gibi) birleştirin

Kuşkusuz, bunlar genellikle en lüks şampuanlar değildir, bu nedenle hastalar etkinliğin ortaya çıkmasından önce sıklıkla tedaviyi bırakacaktır. Bu konuda yardımcı olmak için, hastalar, tıbbi bir şampuanın yarattığı dokuyu sevmediklerinden sonra düzenli bir şampuan veya saç kremi kullanabilirler. Aynı zamanda onları tıp olarak değil, şampuan olarak düşünmeye yardımcı olur!

Bu dört şampuan saç dökülmesine yardımcı olanlar olsa da, saçlarını iyileştirici yararları olan şampuanlar bol miktarda bulunur. Her mağaza rafında hastalar “saç kalınlaşması”, “hacim kazandırma” ya da “inceltmek / ince saçlar” için olduklarını iddia eden şampuanlar bulabilirler. Bu şampuanlar genellikle saçın dokusunda geçici bir iyileşme sağlayabilir. Bunun nedeni, saç şaftını kaplayan yağlar, balmumları ve diğer maddeler içerdiğinden, daha kalın saçlara geçici bir his verir. Bunlar etkili olabilir, ancak çoğu zaman yaklaşık 2-3 gün süren geçici iyileştirmeler ve saç dökülmesi sürecini hızlandırmazlar.