13/01/2018
530

Saç Ekimi Nedir?

Saç nakli ameliyatı saç dökülmesi ya da saç dökülmesi gibi kafa derisinin bölgelerine saçları yenilemek için uygulanan ameliyattır. Birden fazla saç değiştirme ameliyatı türü vardır. En yaygın olanı saç ekimi gerektirir, ancak flep ameliyatı, kafa derisinin doku genişlemesi ve kafa derisi azaltma ameliyatı, aynı zamanda saç replasmanı için kullanılan yöntemlerdir. Bu tip ameliyatların her biri, hastaya saçın değiştirilmesi için mümkün olan en iyi sonucu sağlamak için tek başına veya  kombinasyon halinde kullanılabilir.

Saç nakli, saçlı kafa derisinin küçük parçalarını verici bir bölgeden çıkarmak ve kafa derisinin bir kel veya inceltme alanına yerleştirilecek greft olarak kullanmaktır.

Flep ameliyatları, saçlı kafa derisi dokusunun kafa derisinin kel bölgelerine taşınmasını içerir.

Doku genişlemesi saçlı kafa derisinin, kafa derisinin saçları olmayan saçları kaplaması için genişletilmesini sağlar.

Kafa Derisi Azaltma Ameliyatı, kafa derisinin kel bölgelerini ameliyatla çıkarmak ve kafa derisinin saçlı alanları ilerletmek veya bir araya getirmektir.

Saç ekimi ameliyatının sizin için en iyi seçenek olduğunu ve cerrahınız tarafından tespit edildiği takdirde, kurul sertifikalı plastik cerrahların otuz yılı aşkın süredir bu prosedürleri başarıyla uyguladıklarını rahatça hissedebilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİ
Kellik sıklıkla kafa derisine, vitamin eksikliklerine, kepeklere ve hatta şapkanın aşırı yıpranmasına neden olur. Bütün bu teoriler reddedildi. Ayrıca, saç dökülmesinin anne büyükbabasına bakarak belirlenebileceği veya saçlarını kaybetmemiş 40 yaşındaki erkeklerin asla kaybetmeyeceği doğru değildir.
Saç dökülmesi öncelikle aşağıdakilerin birleşiminden kaynaklanır:

  • Yaşlanma
  • Hormonlarda bir değişiklik
  • Bir aile öyküsü                                                                                                                                                                 

Kural olarak, daha önceki saç dökülmesi başlar, daha şiddetli kellik olur.