08/10/2018
187

Kadınlarda Saç Ekimi

Yapılan araştırmalara göre günümüzde her beş kadından birinin saçı ile ilgili problemleri olduğu görülmektedir. Bunlar genelde yaşlılık, hormonal dengelerdeki sapmalar, menopoz ve çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle görülen saç dökülmeleridir. Kadınlardaki saç dökülmesi erkeklerdeki gibi bölgesel bir döküntüden çok tüm saçlı deride meydana gelen seyrelme ve incelme şeklinde kendini gösterir. Bu problemi gizlemek için bazı kadınlar peruk, postiş, saç kaynağı vs gibi yöntemlere başvururlar. Bir diğer geçici yöntem de saçlı deriye uygulanan çeşitli ilaçlardır. Bu ilaçlardan alınan faydalar kişiden kişiye değişkendir ancak yeni saç çıkmasını sağlamaktan ziyade varolan saçların dökülmesini engelleme yönündedir.

Bayanlarda başın arka kısmındaki saçlar daha dayanklı, gür ve sağlıklıdır. Verici alan olarak bu bölgelerden alınan saçlar kullanılmaktadır.

Saç kaybının seyrelmeden daha fazla olduğu bayanlarda ise flepler (kendisine ait bir damar ağı ile beslenen doku parçası) ve doku genişletme işlemleri uygulanmaktadır.